Dzięki miedzi łazienka może być piękna

łazienka z miedzią w stylu vintage

Twoja łazienka nie musi być nudna. Biel, czerń i srebro odchodzą w niepamięć. Obecnie w armaturze łazienkowej rządzi miedziany kolor. Wyposażenie z tegoż materiału trafia do coraz większej liczby łazienek. Jakość i piękno miedzi stają się doceniane. Aranżując to pomieszczenie chętnie sięga się nie tylko po wanny i umywalki miedziane, ale nawet baterie czy korki miedziane. Czy warto? Zdecydowanie tak.

Miedziana armatura w Twojej łazience

W ostatnim czasie do łask powróciła armatura łazienkowa w odcieniu miedzi. Spacerując po sklepach budowlanych nie zdziw się, gdy zobaczysz baterie, umywalki czy też korki miedziane i to w wielu odmiennych odcieniach miedzi. Tak! Wiem, co chcesz powiedzieć miedź już jakiś czas temu odeszła do lamusa. Owszem, ale teraz powróciła z podwójną siłą. Wiele klientów szuka kolor armatury, która ociepli wnętrze. Stosując zlewy miedziane, krany czy korki miedziane jesteśmy w stanie ocieplić wnętrze, dodać ciepła blasku i elegancji łazience. Czasy świetności koloru białego i czarnego odeszły do architektonicznej przeszłości.

Dlaczego warto wybrać miedź w łazienkowej armaturze?

Bo jest niezwykle modna, bez trudu dokupisz do niej pozostałe pasujące kolorystycznie elementy armatury. Oczywiście istnieje kilka różnych odcieni miedzianego koloru od wpadającego delikatnie w róż, przez szczotkowaną miedź, aż po polerowany złoty odcień. Każdy klient z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Decydując się na miedź nie musisz obawiać się pozostałego wystroju pomieszczenia. Ten kolor armatury świetnie współgra z każdym wystrojem. Ponadto trendy architektoniczne obecnie lubią zabawić się z kolorystyką i wzorami.

I jak już wyżej wspomniano miedź na armaturze łazienkowej wygląda po prostu rewelacyjnie i co ważne jest o wiele łatwiejsza w utrzymaniu czystości niż kolor czarny, na którym są bardzo widoczne naloty kamienia.

Jak dopasować pozostałe wyposażenie łazienki do miedzianej armatury?

Miedziana armatura będzie świetnie współgrała z bielą, czernią, odcieniami drewna. Jednak dobrze będzie wyglądać również z inną kolorystyką, mniej typową do stosowania w łazience taką jak zieleń, niebieski i cała skala szarości. Miedź będzie pasowała do wszystkich projektów wyposażenia wnętrz w stylu industrialnym, nowoczesnym, retro/vintage, glamour i rustykalny. Różne odcienie miedzi sprawiają, że będzie pasowała do każdej koncepcji urządzenia wnętrza, jak i pozostałych elementów wyposażenia.

Do miedzianej armatury bez trudu w sklepach budowlanych dostaniesz lampy w tym samym kolorze, lustra czy też meble. Podobnie będzie z dodatkami. Ważne jednak, aby nie przesadzić z ilością miedzianych elementów w pomieszczeniu. Ich nadmiar może zbytnio przytłaczać, a odpowiednie użycie ich ilości sprawi, że całość będzie spójna i szykowna.

Jeżeli nie masz pomysłu jak wykorzystać miedź w swojej łazience zainspiruj się gotowymi projektami lub poszukaj fachowca, który stworzy dla ciebie idealny projekt.