Rozdawanie gościom upominków weselnych to tradycja, która rozpoczęła się wiele lat temu. Upominki początkowo uważano za ekstrawagancję, na którą mogli sobie pozwolić tylko zamożni obywatele. Pierwszą przysługą zwaną bomboniere były eleganckie i fantazyjne pudełka wykonane ze złota, kamieni i porcelany. Te pudełka zazwyczaj zawierały jakiś słodki smakołyk, który był uważany za rzadki przysmak. Teraz w takich pudełkach możemy umieścić np. krówki ślubne.

Inną opcją są migdały. To tradycyjny upominek ślubny, który ma głębokie znaczenie zarówno w kulturze greckiej, jak i włoskiej. Uważa się, że gorzki smak klasycznych migdałów reprezentuje życie, a dodanie cukierkowej warstwy jest nadzieją dla Pary Młodej, że ich wspólne życie będzie bardziej słodkie niż gorzkie. Migdały są rozdawane na greckich weselach, umieszcza się je w woreczkach w nieparzystych ilościach. To przekonanie wynika z tego, że liczby nieparzyste są niepodzielne i jest to życzenie, aby para podzieliła się wszystkim i pozostała niepodzielna. Na włoskich weselach rozdawanych jest dokładnie pięć migdałów. Te pięć migdałów oznacza dla nowożeńców: zdrowie, bogactwo, szczęście, płodność i długowieczność.

Od czasu pierwotnej łaski, upominki ślubne zmieniały się na przestrzeni lat. To, co zaczęło się jako zwykły sentyment i zaszczyt, by dać każdemu prezent, teraz urosło do misternego elementu wesela. W dzisiejszych czasach upominek ślubny to sposób wyrażenia wdzięczności. To kolejna okazja do kreatywności i oryginalności Pary Młodej.

Możliwości upominków ślubnych są naprawdę nieograniczone. Wybór odpowiedniego upominku może sprowadzać się do tego, na co pozwala Twój budżet. Często wybierany jest ręcznie robiony, sentymentalny upominek, który ma duże znaczenie dla pary, taka jak zmiksowana płyta CD z ulubionymi piosenkami pary. Jeśli Twój budżet pozwala na droższą opcję, mini butelki szampana z niestandardową etykietą są zawsze popularnym wyborem. Możesz też postawić na krówki weselne ze spersonalizowaną etykietą. Bez względu na to, jaki upominek wybierzesz, Twoi goście poczują się docenieni i wdzięczni, że mogli uczestniczyć w Twoim wyjątkowym dniu.

Istnieją pewne decyzje, które para, która bierze ślub, zgodnie z oczekiwaniami, uczy się tutaj. Kwestia upominków ślubnych powinna zostać omówiona przez Parę Młodą.

Aby pokazać swoim gościom, że masz zaszczyt mieć ich w dniu ślubu, możesz obdarować ich weselnymi upominkami. Ważne jest, abyście byli zgodni, czym chcecie obdarować swoich bliskich.

Jeśli chodzi o upominki ślubne, opcje są nieograniczone. Jeśli zastanawiacie się, na jaki rodzaj upominku ślubnego powinniście się zdecydować, polecamy coś przydatnego i osobistego. Decydując się na upominek weselny, szukaj rzeczy, z których będą korzystać Twoi goście. Idealna byłaby przekąska lub śniadanie, ponieważ goście mogą się nimi delektować, jadąc następnego dnia do domu. Możesz także zrobić zestaw DIY na kaca, jeśli Twoi goście będą mieli alkohol na Twoim weselu. Decydując, na upominek ślubny powinniście pamiętać, że liczy się gest.