Słusznych rozmiarów kopter, który stopniowo wychodzi na prowadzenie

Pomarańczowy i wyglądem przypominający kombajn. Ważący 1,2 kg, ale jednak mniej niż model Phantom 4. Jest jednak kompaktowy i łatwo się składa, nic nie piszczy, a z każdej strony posiada czujniki optyczne. Nie wleci w żadną przeszkodę, nawet jeśli na drodze pojawią się cienkie gałązki. Jak na taki masywny sprzęt, to może się wydawać dziwnym, że posiada tyle zalet, a prezentuje się jak sprzęt dla geodety.
Drony autel to jednak porządne koptery, które posiadają wiele plusów, jak chociażby precyzyjnie działające drążki i pokrętła, nie obserwuje się problemów z gwałtownym skręcaniem, a czuły 1-calowy sensor daje możliwość nagrywania filmów 6K. Bateria ma pojemność 7100 mAh, co sprawia, że może lecieć nieprzerwanie przez 40 minut. Posiada poczwórny bezstratny zoom, dzięki czemu można wykonać zdjęcia 20 MPx, a filmy mają 30 klatek na sekundę. Evo II Pro nawet w słabych warunkach oświetleniowych jest w stanie zapewnić wysoką jakość obrazu, co akurat jest spowodowane jego niską podatnością na szumy. Jeśli chodzi o anteny, to zapewniają zasięg do 9km, co wydaje się być bardzo dobrym wynikiem.
Jego gimbal jest ciężki i wykonany został z metalu. Kontroler posiada wyświetlacz, a przypomina pad do konsoli. Wygodnie się go trzyma, przyjemnie leży w dłoni. Kopter położony jednak na trawie blokuje gimbal. Posiada wideo HDR, a jego przysłona jest regulowana. Nie straszne mu są złe warunki pogodowe, jest w stanie latać i fotografować kiedy tylko zostanie wypuszczony na wolność.

Latający kombajn nie za grosze

Jednym z minusów i to nielicznych jest jego cena. To fakt, że trzeba na niego trochę wydać. Ale jeśli zdecydujesz się go zakupić, to będą to na pewno dobrze wydane pieniądze. Nic co jest dobre nie kosztuje grosze, więc często warto zainwestować w sprzęt, który odwdzięczy Ci się świetnej jakości zdjęciami, czy nagraniami. Jeśli jeszcze ma być bezkolizyjny, wyposażony w czujniki, a możliwe jest też planowanie misji, to portfel wręcz sam się otwiera. Czy pogoda, czy niepogoda, ten pomarańczowy podniebny kombajn sprawi, że nie pożałujesz wydanych pieniędzy. Nie przeszkadzają mu złe warunki atmosferyczne, bo zdjęcia i tak pozostają ostre i dobrej jakości. Funkcja zdjęć poklatkowych również powinna przemawiać za kupnem tego sprzętu. Zawarty w nim pakiet SDK daje możliwość integracji oprogramowania firm trzecich, a należy do tego wspomnieć, że drony autel potrafią rozpędzać się nawet do 70 km/h, co dowodzi jego wyższości nad pozostałymi kopterami, jak modele Mavic.

Ile mniej więcej trzeba wydać na to cudo?

Jego cena waha się między 5790 zł, a 10830 zł. Zazwyczaj sprzedawane są w zestawie z akumulatorem, śmigłami, aparaturą zdalnego sterowania, kartą MicroSD, parą zapasowych śmigieł, ładowarką, walizką, kablami OTG, USB, dodatkową baterią, dokumentami dot. Bezpieczeństwa i szybkiego startu.