Na czym polega metoda ciepłego montażu

Budowanie budynków to coś, co wymaga wielu odpowiednio wykwalifikowanych pracowników i konkretnych materiałów, które zapewnią wysoką jakość ostatecznego budynku. Oczywiście bardzo wiele rzeczy można byłoby podczas takiej budowy wykonywać samodzielnie, aczkolwiek musimy zadać sobie jedno pytanie – Czy chcemy, by w naszym domu wszystko było tak, jak trzeba i czy nie chcemy, by coś po krótkim czasie użytkowania ulegało drastycznym negatywnym skutkom? Otóż sami nie jesteśmy w stanie wiedzieć wszystkiego o każdym z etapów budowy, dlatego zdecydowanie warto zatrudniać specjalistów, którzy znają się dobrze na swojej pracy, ponieważ dzięki nim będziemy mieli pewność, iż w naszym domu wszystko jest wykonane tak jak należy i nic nie powinno się zepsuć w niedługim czasie. Dość skomplikowaną kwestią jest montowanie okien. Wydawać by się mogło, że to tylko wstawienie okna (https://okno-classic.pl/) w dziurę w ścianie, ale niestety nie jest to takie łatwe. Czynność ta wymaga odpowiedniej wiedzy i specjalnych materiałów, dzięki czemu okno będzie wprawione poprawnie i przede wszystkim szczelnie?

Uszczelnianie okien – dlaczego jest aż tak ważne?

Szczelność okien to bardzo ważna kwestia. Jest ona istotna również dla naszego zdrowia, ponieważ pozwala uniknąć powstawania pleśni i wilgoci w pomieszczeniu. Co więcej, odpowiednio zamontowane okno nie powoduje również ubytków ciepła w pomieszczeniu.

Czy ciepły montaż jest skuteczny?

Montowanie okien jest tak naprawdę niełatwym zajęciem, ponieważ wprawienie okien w taki sposób, by były one jak najlepiej szczelne, musi odbywać się według konkretnych zasad. Na przykład podczas zwykłego montowania okien używa się jedynie pianki izolacyjnej, która stanowi główną izolację okna i niestety jest w tym zadaniu niewystarczająca. Metoda ciepłego montażu ma zapewniać odpowiednie uszczelnienie okien, ponieważ przy tej metodzie, poza pianką izolacyjną wykorzystuje się do uszczelniania specjalne taśmy. Mowa tu o taśmach paroszczelnych i paroizolacyjnych. Te dwa rodzaje taśm służą do oklejenia okien z obu stron, dzięki czemu zapewnią im odpowiednią izolację. Przed zamontowaniem okien nie można zapominać także o dokładnym oczyszczeniu miejsca na okno z pyłu budowlanego, ponieważ to skutecznie utrudnia pracę i może powodować inne trudności podczas montowania, a nawet już po zamontowaniu okien. Należy wiedzieć, iż zazwyczaj koszty związane z montowaniem okien za pomocą metody ciepłego montażu są wyższe od metody standardowego montażu, ponieważ jak wiadomo, wykorzystuje się do tego więcej materiałów. Należy się więc liczyć z faktem, iż taka izolacja będzie droższą inwestycją.