Pomoc w nietypowych sytuacjach na drodze

Usterka, kolizja czy wypadek to sytuacje niezwykle stresogenne, podczas których każdy kierowca z reguły wykazuje się niezwykłą nieporadnością i dezorientacją. Nawet osoby, które już kilkukrotnie miały do czynienia z taką sytuacją nie są w pełni spokojne i opanowane, co wynika z faktu, iż tego rodzaju incydenty mają miejsce niespodziewanie i zawsze w najgorszym dla kierowcy momencie. Bez wątpienia jednak zawsze ów problem należy rozwiązać, dlatego też bardzo ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, jak postępować w przypadku wystąpienia takiej sytuacji, co w efekcie pozwoli zminimalizować stres, stracony czas oraz poniesione koszty.

Poszukiwanie pomocy

Jeśli już zajdzie konieczność wezwania pomocy nadchodzi konsternacja. Wynika to z faktu, iż mało kto ma w głowie scenariusz na rozwiązanie takiej sytuacji. Nie ma problemu, jeśli kierowca, któremu przydarzyła się niespodziewana awaria lub wypadek ma zapewnioną pomoc drogową w ramach umowy zawartej z ubezpieczycielem. Warto jednak wiedzieć, że umowa tego typu często precyzuje konkretną odległość, na jaką bezpłatnie może zostać odholowane auto w ramach ubezpieczenia. Z reguły odległość ta nie przekracza 100-150 kilometrów, a każdy kolejny kilometr jest liczony według ściśle określonego pomiędzy firmą holującą a ubezpieczycielem taryfikatora. Sytuacja jest znacznie bardziej skomplikowana w przypadku, kiedy to kierowca nie jest zabezpieczony na taką ewentualność, wówczas najpierw pojawiają się nerwy i stres, a następnie następuje poszukiwanie firmy, która zagwarantuje, że pomoc drogowa kraków pojawi się we właściwym miejscu za jak najniższą cenę.

Dobór odpowiedniej firmy

Wiele osób dokonując wyboru firmy kieruje się niską ceną. Praktyka ta nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż w sytuacjach zagrożenia nie warto oszczędzać. Kolizje, wypadki czy awarie często zdarzają się na drogach, gdzie panuje duży ruch wówczas istotne jest szybkie i skuteczne rozwiązanie problemu. W takiej sytuacji znacznie bardziej istotne od poniesionych kosztów okazuje się doświadczenie danej firmy, rozbudowana flota pojazdów, którą ów firma posiada oraz zatrudnieni w niej wykwalifikowani pracownicy, co w efekcie może skutkować szybkim rozwiązaniem problemu i zminimalizowaniem ryzyka, a co za tym idzie także i zmaksymalizowaniem bezpieczeństwa kierowcy uszkodzonego pojazdu oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Czynniki decydujące o wyborze odpowiedniej firmy

Podejmując decyzję o wyborze firmy na samym początku uwagę należy zwrócić na lokalizację firmy, gdyż to właśnie ten czynnik w głównej mierze zadecyduje o czasie, jaki przyjdzie nam odczekać przed pojawieniem się lawety. Pomoc drogowa powinna rownież charakteryzować się możliwością naprawy usterek, bądź też w bardziej skomplikowanych sytuacjach powinna polecić dobry warsztat, który pomoże zdiagnozować lub naprawić unieruchomiony samochów. Najczęściej tego rodzaju firm poszukuje się w internecie, dlatego też bardzo ważne jest zapoznanie się z opiniami na temat danej firmy, a także ich zweryfikowanie. Taka praktyka pozwoli uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, na przykład w postaci dodatkowych szkód na samochodzie. Innym czynnikiem jest doświadczenie danego przedsiębiorstwa na rynku. Oczekuje się bowiem, iż firmy z dużym stażem będą bardziej profesjonalne, co jednak może okazać się mylne.