Róże, czyli kwiaty które nigdy nie odejdą do lamusa

róże do ogrodu

Chyba nie ma na świecie takiej osoby, której choć po części nie urzekłyby różnobarwne i pachnące krzewy róż. Odmian tychże kwiatów jest mnóstwo – szacuje się, że około 20 tysięcy. W tym takie, które nadają się do uprawy zarówno w ogrodzie, jak i w domu. Róże potrafią się mocno różnić między sobą. Jedne będą wymagały większej uwagi, a inne już mogą obejść się bez niej. Dobrze zatem bliżej zapoznać się z krzewami, które mamy na oku i dowiedzieć czego potrzebują. Być może okaże się, że w naszym wypadku lepiej postawić na inne.

Kilka słów o pielęgnacji róż

Róże wymagają odpowiedniej pielęgnacji, stosowania środków – ekologicznych lub chemicznych, gdyż kwiaty te mogą być podatne na ataki szkodników oraz choroby grzybowe. Nie wolno również zapominać o odpowiednim podcinaniu i nawadnianiu róż. Istotny jest ponadto sam wybór odpowiednich sadzonek róż, które dostępne są w różnych miejscach, jednak najodpowiedniejszym miejscem do nabycia krzewów róż będzie profesjonalna szkółka róż. Sadzonki róż dostępne między innymi w supermarketach mogą być złej jakości, jak również stanowią potencjalne źródło chorób i szkodników, gdyż niejednokrotnie pracownicy marketów nie przywiązują zbyt wielkiej wagi do jakości. Szkółka róż natomiast jest miejscem, w którym sadzonki i krzewy róż traktowane są z troską, a kontrole roślin umożliwiają wyeliminowanie chorób i zapobieganie szkodnikom.

Gigantyczny wybór kwiatów w szkółkach róż

Profesjonaliści pracujący w szkółkach mogą również doradzić co do wyboru sadzonek, a także właściwej pielęgnacji. To wszystko sprawia, że najwłaściwszym wyborem dla klienta będzie właśnie szkółka. To także tam spotkamy się z niesamowicie dużym wyborem tych wspaniałych kwiatów. Wystarczy rzucić okiem na ofertę jednej ze szkółek sprzedającej róże również online, by zobaczyć jak szeroki asortyment mamy do wyboru. Róże okrywowe, parkowe, pnące, wielkokwiatowe, miniaturowe czy rabatowe. Ponadto znane i bardzo cenione róże Kordes czy róże Tantau. Dosłownie może być ciężko zdecydować, na jakie postawić. Mnóstwo barw czy różnorodne poziomy zapachów, to kolejne czynniki, które trzeba określić. Nic tylko powiedzieć, że prawdziwy pasjonata róż będzie się tutaj czuł jak w raju.