Pościel i poduszka dla małego dziecka – jak wybrać?

pościel do łóżeczka

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, jaką pościel dla niemowlaka kupić oraz czy warto ewentualnie wybrać i nabyć poduszkę dla maluszka. Te kwestie są szczególnie ważne dla nas rodziców, gdyż dobro oraz zdrowie i bezpieczeństwo dziecka mają wysoką wartość. Nie możemy w tym zakresie oszczędzać, kupując najtańszą poduszkę dla dzieciaka lub też najtańszą pościel dla niemowląt. W obecnych czasach najbardziej opłaca się kupić cały komplet pościeli. To znaczy kołdrę i poduszkę. Takie rozwiązanie jest zalecane, gdyż oba elementy pasują do siebie i wtedy nie jest potrzeba poduszeczka.

Dotyczy to niemowląt, które mają mniej niż 2 miesiące. Dziecko najlepiej wtedy śpi na samym prześcieradle. Czasami można rozłożyć pieluszkę i wtedy drogi oddechowe naszego dziecka będą drożne, natomiast koordynacja ruchów będzie swobodna. O tym wszystkim musimy wiedzieć, kiedy chcemy znać odpowiedź na pytanie, czy warto maluchowi kupić poduszkę. To wszystko jednak nie sprawia, że dziecko nie potrzebuje małej poduszki. Poduszka może spokojnie czekać w szafie i będzie potrzebna naszej pociesze w przyszłości.

W sytuacji, kiedy pediatra zaleci dziecku płaską poduszkę, jest to ważne w przypadku pewnych problemów z ulewaniem, wtedy musi zastosować się do tych sugestii.

Czy możemy postawić na otulacz lub kocyk zamiast kołderki?

Kiedy nie możemy sobie pozwolić na kupno dwóch kompletów pościeli, wtedy wyjściem z sytuacji będzie kocyk dla małego dziecka. Wielu rodziców korzystają z tej możliwości wybierając pościel do łóżeczka. My także powinniśmy. Znaczenie ma tutaj pora roku. Można zdecydować się na kocyk gruby lub kocyk bez wypełnienia. Zależy to od tego, jaki będzie wygodniejszy dla naszego malucha. Kocyki są również świetnym dopełnieniem do kołyski lub wózka. W przypadku otulacza możemy mówić o okryciu dziecka przez całe lato. Wtedy temperatury są bardzo wysokie i musimy zatem znaleźć rozwiązanie tego problemu.

Wybór pościeli dla dziecka. Na co musimy zwracać uwagę?

Na pewno musimy wziąć pod uwagę to, aby sen malucha był niezwykle komfortowy oraz spokojny. Oprócz karmienia są to najważniejsze potrzeby naszego dziecka i jako odpowiedzialni rodzice zdajemy sobie z tego sprawę. Małe dziecko chce mieć ciepło oraz miękko. Jednak ważne jest także jego bezpieczeństwo. Kiedy chcemy je zapewnić, musimy starannie przemyśleć kupno pościeli oraz innych akcesoriów tekstylnych. O tym wszystkim powinniśmy pamiętać, gdyż dobro dziecka jest dla nas na pierwszym miejscu. Pościel niemowlęca musi pasować do maluszka i nie wolno nam o tym zapominać.