Symbol pamięci w dobrej cenie

Szukasz taniego, solidnego pomnika, który nie tylko będzie prezentował się estetycznie., ale również nie będzie wymagał dodatkowych kosztów oraz konieczności wykonania prac konserwowych? Sprawdź, jak wybrać odpowiednie nagrobki, oraz czym kierować się podczas ich zakupu.

Pomnik nagrobny, to nie tylko dekoracja, ale również sposób na upamiętnienie osoby zmarłej. Na pięknych granitowych płytach, prócz standardowych informacji o osobie zmarłej, pojawić się może jej zdjęcie, a nawet wiersz czy dowolny tekst. Takie rozwiązanie jest praktyczne i wygodne, gdyż gotowe płyty, nie wymagają dodatkowych prac konserwacyjnych, ani nakładu finansowego.
Wśród licznych ofert, spotkać się można z nagrobkami pełnymi, z samym obramowaniem, pomnikiem na pojedynczy lub podwójny grób, a nawet urnowe czy te mniejsze, wykonane specjalnie dla dzieci. Najczęściej, wykonane są one z trwałego, solidnego, i pięknie wyglądającego granitu, który występuje w wielu kolorach, co ułatwia wykonanie odpowiedniego nagrobka. Płyty granitowe, mogą mieć dowolny kształt, co umożliwia wykonanie każdego wzoru.

Jak wygląda montaż nagrobka oraz jaki jest koszt całej usługi?
Nagrobki, które wykonywane są na indywidualne zamówienie, mogą mieć różny kształt, kolor i wielkość. Różnią się też grubością płyty, a nawet sposobem zapisania danych. Mogą być to tradycyjne literki, lub grawer, który przez długi czas, nie będzie wymagał dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Aby postawić pomnik, nie jest konieczne oczekiwanie. Już nawet w kilka dni od pogrzebu, można postawić nagrobek, bez obaw o jego uszkodzenie. Podczas montażu, wykorzystywane są specjalne, drewniane kołki, tak zwane wsporniki, które ułatwiają odpowiednie przygotowanie podłoża, do osadzenia pomnika. W ten sposób, ziemia nie będzie się osuwać, a płyta ani obramowanie, nie ulegnie zniszczeniu. Każdego dnia, stopniowo opuszcza się wsporniki, aż do momentu całkowitego osadzenia się nagrobka na miejscu, gdzie pochowana została bliska osoba.
Koszt wykonania usługi, różni się, w zależności od cmentarza, na jakim ma zostać wykonana usługa, jakości materiałów, z jakich został wykonany pomnik, ewentualnego transportu, oraz innych, dodatkowych usług, jak na przykład graweru, czy zamontowania dodatkowych elementów dekoracyjnych. Biorąc pod uwagę wszystkie wytyczne, koszt postawienia nowego, granitowego, pojedynczego pomnika wynosi od 2500 zł, zaś w przypadku grobu podwójnego, cena ta wzrośnie do około 4000 zł
Pomnik nagrobny, to idealny sposób na upamiętnienie osoby zmarłej. NIe wymaga dodatkowych środków ochrony i pielęgnacyjnych, dlatego cieszy się tak dużym zainteresowaniem.